Історія Фонду

Міжнародний Благодійний Фонд "Жовто-Блакитні Крила" було створено у 2014 році після військового вторгнення рф на територію Донецької та Луганської обл. Активні волонтери та небайдужі громадяни об'єдналися задля допомоги дітям та сім’ям, які постраждали від військової агресії.

Цього ж року із допомогою іноземних донорів і організацій команда Фонду розпочала активну діяльність у сфері захисту прав дітей та молоді в Україні. Основним та постійним партнером з початку заснування організації є Дитячий Фонд Німеччини ChildFund Deutschland. Разом ми реалізовуємо регіональні та національні проєкти, які впливають на покращення розвитку зростаючого покоління.

До 2020 року в рамках проєктної діяльності Фонду було створено та організовано:
- потужна міжшкільна мережа,
- стаціонарні центри соціально-психологічної допомоги дітей та молоді “Генерація UA”;
- навчальні тематичні студії,
- інклюзивний профорієнтаційний клуб;
- пришкільні креативні хаби,
- реабілітаційні поїздки «Караван Дружби».

За цей час Фонд активно залучав до співпраці представників державних інституцій, громадських організацій, тимчасово переміщених осіб, волонтерів, громадських активістів, представників бізнес структур.

Особливою увагою роботи Фонду стала турбота про здоров'я дітей та молоді. Так, з 2018 року команда Фонду почала просувати проєкти про безпечне та здорове харчування дітей, які згодом переросли в регіональну мережу щодо комплексного модернізування шкільних їдалень та впровадження системи безпечного харчування в дитячих закладах. В результаті чого ми модернізували 3 їдальні в дитячих закладах.

Протягом 9 років діяльності Фонду вибудовувалася міцна співпраця та синергія із місцевими та державними структурами шляхом участі місцевих органів самоврядування та залучених інвестувань. Проєкти підтримувалися співфінансуванням від місцевих джерел.

У 2021 році проєкти організації масштабувалися та були оцінені Міністерствами.

З початку нашого існування ми багато зусиль докладаємо до співпраці та партнерств. Наші донори та партнери - ChildFund Deutschland, Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), UICEF, Terre des hommes ТDH - Switzerland, WeWorld-GVC, Deutsches Rotes Kreuz, Agenzia Italiana per la Cooperazione allo Sviluppo, Caritas International, Terre des hommes - Deutschland, Гуманітарний Фонд України, Західноукраїнський консорціум захисту дітей.

З 2022 року ми активно займаємося гуманітарними напрямками, забезпечуючи життєво необхідними потребами постраждалі сім’ї. Ми організовували прихистки для евакуйованого населення, забезпечували гуманітарною допомогою, харчовими продуктами, гігієнічними засобами та медикаментами дітей та сімей з дітьми. З часу повномасштабного вторгнення реалізували понад 5 проєктів з головною метою - підтримати сімʼї з дітьми та дітей ВПО.

Місія Жовто-Блакитних Крил - працювати над тим, щоб кожна дитина мала право на здоров'я, освіту та розвиток у безпечному середовищі. Надавати дітям усебічну підтримку - психологічну допомогу, соціальну адаптацію та можливості для навчання. Допомагати кожній дитині розвивати свій талант і потенціал через освітні та творчі програми.

Ми продовжуємо творити нашу історію, що наповнена глибоким і важливим змістом - надати дітям України крила можливостей для створення свого щасливого та безпечного майбутнього!