Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Яремче, звіт за 2022

3 травня на базі дитячого санаторію «Прикарпатський», що у м. Яремче Івано-Франківської області, за фінансової підтримки Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutschland) ми розпочали Програму екстреного реагування, в рамках якої було організовано прихисток для евакуйованих.
За цей часу діяльністю Фонду було охоплено такі напрями:
- модернізація їдальні для дітей санаторію;- оновлення їдальні для ВПО;- психосоціальна підтримка дітей;- підтримка ВПО, гуманітарна місія;- адаптація ВПО, залучення в процеси;- гуманітарна підтримка лікувальної бази санаторію;- взаємодія з партнерськими організаціями та проектами;- взаємодія з місцевою владою. Наша підтримка у санаторії розпочалася із модернізації кухонного обладнання. Для покращення дитячого харчування та стану їдальні було забезпечено таким обладнанням: посудомийна машина, миючі засоби для машини на рік, м’ясорубка, хліборізка,піч та кухонна плита, холодильники, меблі, столи та стільці, посуд для прийняття їжі в їдальні. На суму понад 380 тисяч гривень.
Протягом 3-х місяців на суму більше 1,1 млн. гривень нами також було придбано:
- меблі для дітей та дорослих, а також ліжка, матраци, білизна;- обладнання для роботи з дітьми у напрямку психо-соціальної підтримки;- ліки для медичного корпусу санаторію;- продукти харчування та засоби гігієни.
Впродовж всього періоду співпраці Фонд забезпечив гуманітарною допомогою понад 50 сімей з дітьми із гарячих точок України та більш 1000 дітей,які перебувать на локації в санаторії.
У липні було відкрито Центр реабілітації та психосоціальної підтримки для дітей Генерація UA.
Допомгаємо із адаптацією та працевлаштуванням дорослих ВПО, які проживають на теритоії санаторію. Активно залучаємо дорослих до можливих та цікавих процесів діяльності Фонду.
Було налагоджену тісну та плідну співпрацю із місцевою владою та партнерськими організаціями.
На нашій локації було створено літній кемп із залученнням дітей ВПО у межах ініціативи DECIDE Summer Clubs «Ми вдома - в Україні», завдяки якій діти отримали знання та навички у сфері демократичного громадянства та освіти з прав людини.
Налагоджуємо співпрацю з комітетом червоного хреста та Управлінням соціального захисту та надання соціальних послуг населенню Яремчанської громади.
Ми займаємося розробкою проекту щодо покращення інфраструктури санаторію та оновлення медичного обладнання для лікувальної бази.
Восени на території санаторію було збудовано та запущено в експлуатацію професійний спортивний майданчик. На якому займаються не тільки діти, а й ВПО що проживають на території санаторію та Яремче. Майданчик дає змогу проводити змагання з волейболу, великого тенісу, баскетболу та різноманітні естафети та інші активнощі. Що надає можливість фізично та психологічно відновлюватися та розвиватися і дітям і ВПО.З поширенням партнерської співпраці, на базі центру психосоціальної допомоги ГЕНЕРАЦІЯ.UA проводяться заходи мобільних бригад Tdh та SiLAB. Йде обмін досвідом в інноваційних напрямках між партнерами, залученими ВПО та робітниками фонду.Проведена велика робота із залученими місцевими та ВПО освітянами та психологами.Статистичні данні:Охоплення по дітях за напрямками(за період вересень - грудень 2022):1. Освітні програми: офлайн навчання, тести, тренінги – понад 700 дітей;2. Творчі програми: квести, ігротека, музичні та творчі змагання, виставки та конкурси – понад 850 дітей3. Психосоціальні програми: арт-терапія, рефлексії, казкотерапія, тактильні вправи(пісок, іграшки та ін.), ретріти – понад 1000 дітей та дорослих.Для забезпечення якісного гарячого харчування обладнано їдальню для ВПО (пароконвектомат, овочерізка, планетарний міксер, газова плита, кухонні столи), забезпечено посудом та продуктами. Завдяки цьому понад 300 ВПО отримували гаряче харчування.Силами ВПО при підтримці фонду на території санаторію відкрито соціальне підприємство кулінарного напрямку. Що дозволяє дітям санаторію не тільки бавитися ласощами, а й узнавати про те як почати свою справу.До початку зимового періоду була проведена робота з підготовки приміщень до зимового періоду: встановлені металопластикові вікна та двері, роздані теплі ковдри, килими для сімей та дітей ВПО. Також приміщення були облаштовані додатковими меблями та прально-сушильними машинами та обігрівачами.У зв'язку з постійними (з 10.10.22) відключеннями світла сім’ї та діти ВПО були забезпечені генератором .Також у зв'язку з похолоданням та постійними відключеннями світла та тепла сім’ї з дітьми ВПО були забезпечені теплим одягом та взуттям.Разом з асоційованою організацією "Благодійний фонд "Дитячі Центри України" продовжуємо роботу по організації приїзду та оздоровленню дитячих груп з деокупованих територій.
В плануванні на 2023 р., по підтримці санаторію заплановано забезпечити потужним генератором на 35 кВт., забезпечити текучі потреби по ліжках, матрасах, ковдрам. Надати товари гігієнічного призначення. Продовжувати розбудовувати модель спільної роботи центру соціально- психологічної підтримки «Генерація ЮА», за для цього залучати в партнерство інших експертів та донорів.


Яремче 2023

Передача санаторію потужного дизельного генератора 40 кВт.